Kategorijos

NAUJIENA!

Hibridinė sauna

plačiau

Kas yra baseinas?

Baseinas – tam tikros talpos atviras ar uždaras (lauko ar vidaus) vandens įrenginys, skirtas plaukiojimui, vandens procedūroms atlikti gydymo, reabilitacijos tikslais. Atviru baseinu galima naudotis tik šilto sezono metu. Kad prailginti maudymosi sezoną galima įrengti baseino uždengimą ir vandens šildymo sistemą.
Baseinas – tam tikros talpos atviras ar uždaras (lauko ar vidaus) vandens įrenginys, skirtas plaukiojimui, vandens procedūroms atlikti gydymo, reabilitacijos tikslais.
Atviru baseinu galima naudotis tik šilto sezono metu. Kad prailginti maudymosi sezoną galima įrengti baseino uždengimą ir vandens šildymo sistemą.
Uždaru baseinu galima naudotis ištisus metus ir nepriklausomai nuo oro sąlygų.
Baseinai pagal paskirtį skirstomi į privataus ir viešo naudojimo. Nuo to priklauso baseino įranga ir įrengimas.Baseino vandens cirkuliacinė sistema yra skimerinė arba su persipylimo. Skimerinė, kai vandens lygis yra apie 10-15 cm žemiau bortelio, persipylimo sistemoje vanduo yra lygiai su borteliu. Baseino tipai (dažniausia naudojami) yra betoniniai, medinio korpuso, spa kilnojami, polipropileniniai. Baseino įrangos komplektacija yra įvairi. Standartinė baseino įranga komplektuojama iš vandens filtravimo, apšvietimo, uždengimo, kopetėlių, dugno valymo įrangos. Papildoma baseino komplektacija susideda iš vandens ir oro masažų, srovių, kaskadų, drėgmės rinktuvų, įvairios automatinės įrangos. Kad baseino vanduo būtų skaidrus ir švarus jį reikia nuolat prižiūrėti. Tam yra naudojamos vandens priežiūrai skirtos cheminės medžiagos. Taip pat reikia prižiūrėti patį baseino korpusą ir įrangą.
Trumpai supažindinsime su pagrindiniais baseinų įrengimo momentais.
Plaukimo baseinai dažniausiai irengiami arba lauke prie namo, arba pastato viduje, pirmame aukšte arba rūsio patalpoje. Žinoma, galima įrengti ir ant namo stogo, ar tarkim, pastato antrame aukšte. Prieš pasirenkant baseiną, svarbu nuspręsti, kokio tipo jis bus ir iš kokių medžiagų. Yra du baseino tipai - su persipylimo sistema (pirmas paveiksliukas) ir su skimerine sistema (antras paveiksliukas).
Baseinas su persipylimo sistema yra gražesnis (vanduo yra lygiai su grindimis), bet taip pat - sudėtingesnis bei brangesnis įrengimas. Vandens filtracijai baseino vanduo paimamas visu perimetru (arba dalinai) esantį persipylimo lataką su grotelėmis. Vykstant vandens cirkuliacijai, vanduo lataku sutekaį persipylimo rezervuarą (balansinę talpą) iš kurio siurblys pasiurbia vandenį į filtraciją. Prasifiltravęs vanduo grąžinamas į baseiną per dugne ar sienelėje esančius purkštukus. Vandens balanso rezervuaras įrengiamas žemiau baseino vandens lygio su išsiliejimo per kraštus apsaugančia sistema. Vandens lygis rezervuare palaikomas automatiškai su avariniu persipylimu.

Nuotraukoje baseinas su persipylimo sistema.

Gana populiarūs yra baseinai su skimerine sistema (dėl paprastesnio įrengimo ir palyginti nedidelės kainos). Baseinuose su skimerine sistema ( vanduo paprastai būna 13-15cm žemiau bortelio lygio) filtracijai vanduo pasiurbiamas per skimerį, o prafiltruotas vanduo iš karto grižta i baseiną. Skimeriniai lauko baseinai betonuojami, gaminami iš polipropileno, surenkami iš medinio karkaso. Betoninių baseinų apdailai naudojamos plytelės arba speciali hidroizoliacinė - apdailinė danga. Lietuvos klimato sąlygos yra gana atšiaurios, taigi lauko baseinus klijuoti plytelėmis nerekomenduojame.

Nuotraukoje baseinas su skimerine sistema.

Vienas iš svarbesnių faktorių renkantis baseiną yra jo dydis ir forma. Nuo baseino dydžio labai priklauso įrangos komplektacija ir kaina. Populiariausi betonuojami baseinai yra stačiakampio formos, kadangi tokį baseiną lengviau įrengti bei pritaikyti jam uždengimą. Polipropileniniai baseinai populiaresni ovalo formos.
Baseino vonios bendra masė yra didžiulė, dėl to statyti baseinus reikia tik ant tvirto pagrindo. Kad ir kokį baseiną nusprendėte įsirengti,atkreipkite dėmes į gruntinius vandenis. Jei yra aukšti gruntiniai vandenys būtina įrengti drenažo sistemą aplink baseiną.
Baseino vandens valymo įranga suteikia galimybę ilgą laiką naudotis baseinu, nekeičiant vandens. Plaukimo baseino vandens kokybė turi atitikti reikalavimus, keliamus geriamam vandeniui. Tai užtikrina mechaninis vandens valymas, naudojant smėlio filtrą ir cheminius vandens priedus. Vandenį valant pašalinami ištirpę organiniai nešvarumai, dulkės, mikroorganizmai, todėl vanduo koaguliuojamas, filtruojamas, dezinfekuojamas. Vandens filtravimo laikas plaukiojimo baseinui - 1 kartas per 4 val. Filtre sulaikytos medžiagos turi būti pašalinamos atgaliniu plovimu. Praplovimas gali būti automatizuotas. Filtras turi turėti autonominį siurblį, kuris parenkamas pagal filtro parametrus. Filtrai bei siurbliai parenkami atsižvelgiant į planuojamą baseino paskirtį (privačiam ar viešo naudojimui). Vanduo turi būti testuojamas ir nuolat reguliuojamas cheminėmis medžiagomis. Dažniausiai naudojamas dezinfekavimas chloru,nes tai yra pigiausias ir geriausias būdas. Tačiau,paskutiniu metu vis dažniau naudojamas aktyvus deguonis ar bromas-kainuoja brangiau,bet jokio nemalonaus kvapo! Papildomai vandens priežiūrai gali būti naudojama,viešuose baseinuose būtina, vandens apšvitinimas UV spinduliais. UV sterilizatoriai mažina nemalonų chloraminų kvapą, bei užtikrina mažesnes chemikalų sąnaudas. Jei baseiną nusprendėte įsirengti viduje, tai baseinų patalpoms yra skirti specialūs drėgmę šalinantys įrengimai. Gali būti pakabinami ant sienų, pastatomi ar mobilūs, kuriuos esant poreikiui galima lengvai kilnoti iš vienos vietos į kitą.
Baseinai skatina sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Privatūs baseinai skirti šeimos nariams bei jų artimiesiems, įrenginėjami tiek lauke, tiek viduje. Dažnai statomas atskiras priestatas baseinui, kartu su pirčių kompleksu, treniruokliais bei kitomis sveikatą skatinančiomis pramogomis. Baseinas projektuojamas ir statomas pagal kiekvieno žmogaus individualius poreikius bei finansines galimybes.

Kur geriau įsirengti baseiną: viduje ar lauke?


Vidaus baseinams reikia mažiau laiko priežiūrai (dugno bei sienų, prikritusių lapų valymui, nereikia baseino ruošti maudymosi bei žiemojimo sezonams). Vidaus baseinų vanduo yra beveik visada šildomas, todėl atsiranda papildomos išlaidos vandens šildymui. Baseino vandenį galima šildyti elektra, šilumos siurbliais, saulės kolektoriais bei nuo namo katilo. Bus didesnės chemijos sąnaudos, skaičiuojant, kad baseinu bus naudojamasi ištisus metus. Taip pat vidaus baseinai reikalauja papildomų išlaidų ventiliacijos įrengimui bei santykinės drėgmės palaikimui patalpoje.


Nuotraukoje vidaus baseinas, išklotas hidroizoliacine danga mozaikos imitacija.

Baseinai lauke suteikia galimybę ilgiau pabūti gamtoje. Kadangi aplink lauko baseinus yra daugiau laisvos erdvės turėsite daugiau galimybių pramogoms, baseine pažaisti krepšinį, tinklinį, vaikučiai galės linksmai pažaisti gaudynes aplink baseiną, leisti vakarėlius su draugais šalia baseino, ypatingai gražu kai veikia povandeniniai baseino prožektoriai, sukurdami jaukią atmosferą, ar tiesiog po sunkių darbo dienų, patogiai įsitaisyti ramiam pokalbiui su artimu žmogumi. Pagrindinis privalumas lauko baseinų - tai atsivėsinimas karštą vasaros dieną. Nedidelis minusas - tai ganėtinai trumpas, vidutiniškai apie 4-6 mėn. maudynių sezonas mūsų klimato juostoje. Norint prailginti maudynių sezoną reikia dengti lauko baseinus su specialiais nustumiamais paviljonais bei šildyti vandenį. Paviljonai papildomai apsaugo nuo lietaus, vėjo, sniego, dėl to maudynių sezoną galima prailginti 2-4 mėnesiams. O jei dar kartu įrengti vandens šildymą, tarkim šilumos siurblį, tai sezoną galima prasiilginti net kai lauko temperatūra yra iki -7 laipsnių. Šildymas kainuos, bet sezonas bus kur kas ilgesnis.


Nuotraukoje lauko baseinas su specialiu nustumiamu paviljonu.

Vienas iš pagrindinių lauko baseinų privalumas: šelionės ir laisvė!
Mes padėsime ne tik įsirengti tinkamą, Jūsų poreikius atitinkantį baseiną, bet ir jį prižiūrėti bei tinkamai eksploatuoti, kad galėtumėte tiktai džiaugtis savo baseinu.
Plaukiojimas baseine mažina įtampą, atpalaiduoja raumenis, gerina savijautą.
Kopijuoti ir platinti mūsų viešinamą turinį (straipsnius) galite tik nurodant tinklalapio nuorodą www.baseinaifontanai.lt
Nuoroda turi būti veikianti (aktyvi).
Vaizdinių medžiagų (nuotraukų, video) kopijavimas ir platinimas be oficialaus UAB Baseinai ir fontanai leidimo yra draudžiamas.