Tvenkinio filtravimas yra būtinas, norint tinkamai rūpintis žuvimis. Sodo tvenkinys su žuvimis, tai lyg miniatūrinis gyvenimo erdvės atspindys, kurį  būtina reguliuoti ir prižiūrėti. Žuvų maistas ir išskyros, pūvančios augalų dalys ir vėjo prinešti lapai dažnai pripildo tvenkinį daugiau didesniu maisto medžiagų kiekiu, negu reikia tvenkinio augalų ir mikroorganizmų medžiagų apykaitos procesams. Tai sudaro sąlygas dumbliams augti. Galingi tvenkinio filtro turi labai dideles filtravimo apimtis, juos patogu naudoti ir valyti. Jų veikla pirmiausia priklauso nuo filtravimo medžiagų: mechaninės filtrų medžiagų dalys sulaiko iš vandens dideles ir kietas daleles. Šiam tikslui tarnauja filtrinės kempinės, šepečiai arba keraminiai vamzdeliai. Biologinės filtrų medžiagos turi būti lėtai panardinamos į vandenį. Jos turi paveikti kuo didesnį paviršių, kuriame plaukioja mikroorganizmai ir bakterijos, ardančios kenksmingas medžiagas. Įrengus tokį filtrą ar jį išvalius reikia papildyti pirminėmis bakterijomis. Taip pat yra cheminių filtravimo medžiagų, kurios gali valyti arba suardyti chemines nuotekas
vandenyje. Kaip pavyzdys yra filtravimo durpės, kurios mažina pH vertę ir stabdo dumblių veisimąsi. Uv spinduliai padeda valyti drumstą tvenkinio vandenį. Esant žaliam ar pilkam drumstumui dėl dumblių, UV spindulių prietaisai sumontuojami priešais filtrą, kad  sulaikytų ir likviduotų apmirusią organinę substanciją. Tvenkinių vandeniui dezinfekuoti UV sterilizatoriai montuojami po filtro.

Montuojame tvenkinio išorinį filtrą
Išoriniai tvenkinio filtrai suteikia galimybę nuolat prižiūrėti tvenkinio vandenį. Daugelis jų ištraukia kietas šiukšles ir praleidžia vandenį pro biologinio valymo blokus arba panašią medžiagą, kurioje aerobinės bakterijos toksišką amoniaką paverčia nitritais, o vėliau nitratais. Išorinius filtrus galima montuoti ant žemės paviršiaus netoli tvenkinio ir užmaskuoti augalais, bet dar gražiau kai jie paslėpti žemėje. Tam tikslui greta aukščiausio srauto taško jiems paruošiama speciali talpa. Jei naudosite vandenyje dumblius naikinantį UV filtrą, galite jį montuoti šalia pagrindinio filtro. Tuomet galima sujungti biologinį filtrą ir UV filtrą bei prijungti siurblį prie filtro žarnos. Esant šiltam orui reikės 4-6 savaičių, kol biologinėje filtro terpėje susidarys pakankamai naudingųjų bakterijų, galinčių suskaidyti kenksmingus vandenyje esančius toksinus, ir tvenkinio vandens cheminė sudėtis pradės gerėti. Jei filtras gerai veikia, neabejotinai tvenkinio vandens švara užtikrinta.

Įvairūs tvenkinių filtrai pateikti čia: