Jei turite žuvų, kurios žiemos tvenkinyje, tuomet būtina naudoti tvenkinio aeratorių. Tvenkinio aeratorius maišo vandens paviršių, prisotiną vandenį deguonimi. 

zuvys tvenkinyje.jpg

Kodėl žiemą reikia prisotinti tvenkinį deguonimi? Kai žmonės skęsta, jų kūnai netenka deguonies, nes jų plaučiai prisipildo vandens, o ne oro. Žuvys deguonį gauna iš oro, ištirpusio vandenyje, kuriame jos plaukia. Deguonis pasklinda į žuvis per jų žiaunas, todėl be aeracijos jūsų žuvys nuskęs!

Jei jūsų tvenkinyje nėra žuvies, tvenkinio aeratorius vis tiek gali būti naudingas, nes jis padės toliau skaidyti maistines medžiagas iš lapų ir šiukšlių jūsų tvenkinyje ir neleis vandeniui užsistovėti, nebus nemalonaus kvapo.

Jūsų tvenkinio „gyvenimo“ procesas žiemos mėnesiais sulėtėja, bet niekada visiškai nesustoja. Lapai ir šiukšlės taip pat ir toliau puna, tik lėčiau nei šiltesniais mėnesiais. Augalų ir šiukšlių suskaidymo procesas sukuria metano dujas. Kai ledas visiškai uždengia tvenkinio paviršių, kaupiasi metano dujos, kurios kenkia jūsų tvenkinio vandens gyvūnams, įskaitant žuvis ir sukelia nemalonų kvapą.


Aeratorius taip pat naudingas jei mėgstate žiemos maudynes. Visuomet turėsite neužšalusę eketę.

Kokį aeratorių rinktis, priklauso nuo jūsų poreikio bei tvenkinio dydžio:  AERATORIAI

Taip pat šią informaciją galite sužinoti pasikonsultavę su mumis:  KONTAKTAI