PAVASARIS. Dar tirpstant sniegui, patikrinti vandens kokybę/numirusius augalus ir gyvūnus nedelsiant pašalinti/ledo gabalus, kuriuose įšalusi mirusi medžiaga, pašalinti/prieš paleidžiant upelio tėkmę, vagą iš pagrindų išvalyti, geriausia stipraus spaudimo vandens srove/techninius prietaisus patikrinti ir sutaisyti jei reikia/kai amfibijos išmes ikrus ir vanduo vėl įšils, iš senesnių tvenkinių galima išsiurbti trūnėsius (maksimaliai po trečdalį per savaitę). Išsiurbta medžiaga, prieš dedant į kompostą, patikrinama, ar nėra gyvų padarų, pastarieji vėl suleidžiami atgal į tvenkinį/augalus praretinti ir pergrupuoti ir, jei nurodyta, patręšti; vandens lelijas tręšti kiekvieną pavasarį/žuvis tikslinga šerti, tik esant 10 laipsnių C vandens temperatūrai ir stebėti, ar jos yra sveikos.

VASARA.Tvenkinio vandenį drumsti kiek galima mažiau/jei augalai stovi sausi, papildyti vandeniu (tai daryti apsiniaukusios dienos ryte arba vakare: vandenį leisti lėtai ir švelniai per rėtį ar laistytuvo galvutę)/plūdenas, dumblius ir į tvenkinį prikritusius lapus šalinti kiekvieną dieną/analizuoti temperatūros ir deguonies kiekį vandenyje/apmirusius lapus ir augalų dalis atskirti augalų žnyplėmis/jeigu tvenkiniui gresia užakimas, apkarpyti kerojančius augalus (galbūt pergrupuoti)/nedelsiant  pašalinti daigus, pvz.: beržų, gluosnių, klevų, taip pat laukinių žolių (kiaulpienių) antpuolius/kad paskatintų žydėjimą, tvenkinio pakrantės zonoje nupjaustyti nužydėjusius žiedus/amarinius nuo vandens lelijų žiedų nupurkšti stipria vandens srove.

RUDUO. Išžvejoti atpūstus lapus/tvebkinį apsaugoti nuo lapų ištemptu tinklu/apmirusias ir geltonas dalis nupjaustyti/kamienus vamzdelius ir storus stiebus palikti stovėti (juose žiemos vabzdžiai)/ leisti prisirpti sėkloms ir surinkti jas/patikrinti vandens kokybę: deguonis, karbonatų kiekis, pH vertė ir nitrinatų kiekis/filtravimo įrangą, siurblius, kondicionavimo įrangą patikrinti, išvalyti,pataisyti ir paruošti žiemoti/žiemos šalčiams neatsparius augalus įnešti į vidų ar apkloti/esant žemesnei nei 10 laipsnių vandens temperatūrai, žuvų, nešerti.

ŽIEMA. Kad gyvūnai galėtų peržiemoti, į tvenkinį įleisti keletą specialius vamzdelius/prieš šalčius ištuštinti vandens vamzdynus ir rezervuarus/net sekliuose tvenkiniuose ir upelio grioviuose vanduo lieka stovėti/laiku instaliuoti įrangą prieš ledo susidarymą/niekada nekapoti ledo, jeigu būtina, karštu vandeniu lede pratirpdyti eketę - po ledu reikia oro/ ant ledo nečiuožinėti ir netrukšmauti/seklesnius nei 80 cm gylio tvenkinius galima uždengti dėžėmis iš lentelių ar dangos/nemerkti jokių šiaudinių ryšulių.