Apie baseinų chemiją

Atsiliepimai

Paskelbė Evelina
Sveiki! Esame labai patenkinti ir gamini ...

07-06-2020

Peržiūrėti visus

Apie baseinų chemiją

Baseino vanduo turi būti švarus, skaidrus, visiškai išvalytas nuo įvairių teršalų, bakterijų, mikrobų, kurie gali būti nematomi plika akimi. Įvairios bakterijos, dumbliai, grybeliai, vandenyje dauginasi labai greitai, todėl gali sukelti problemų, tiek žmogaus sveikatai, tiek pakenkti baseino įrangai. Tam užkirsti kelią ir turėti krištolo skaidru...

Baseino vanduo turi būti švarus, skaidrus, visiškai išvalytas nuo įvairių teršalų, bakterijų, mikrobų, kurie gali būti nematomi plika akimi. Įvairios bakterijos, dumbliai, grybeliai, vandenyje dauginasi labai greitai, todėl gali sukelti problemų, tiek žmogaus sveikatai, tiek pakenkti baseino įrangai. Tam užkirsti kelią ir turėti krištolo skaidrumo, švarų ir higienišką vandeni, reikia naudoti vandens priežiūros chemines priemones.
Vandens dezinfekcija.
Baseino vanduo yra dezinfekuojamas, norint panaikinti bakterijas, dumblius ir grybelius. Labiausiai naudojami ir veiksmingi produktai,kurių sudėtyje yra chloro.
PH reguliavimas.
Tai šarmų ir rūgščių pusiausvira baseino vandenyje. Dezinfekcijos priemonės yra efektyviausios, kai vandens ph yra tarp 7,0 ir 7,4. Vanduo neturėtų būti nei pernelyg šarminis nei per rūgštus. Naudojamos ph reguliavimui priemonės ph-minus arba ph plus.
Dumblių kontrolė.
Vandenyje dauginasi dumbliai, todėl reikia naudoti prevencines priemones dumblių naikinimui. Tam yra naudojamos priemonės algicidai. Geriausia priemonė dumblių prevencijai bei jau atsiradus dumbliams, yra greito tirpimo chloras.
Flokuliacija.
Flokuliantai vandens skaidrinimui skirtos priemonės. Vandenyje esančius smulkius nešvarumus "suriša" į stambesnius, kurie vandens filtravimo pagalba nusėda filtre. Tokiu būdu vanduo tampa skaidresnis ir švaresnis.
Vandens testavimas
Chloro, ph, šarmingumui,aktyvaus deguonies,vandens kietumo nustatymui yra naudojami įvairūs testai. Priemonės algicidai ir flokuliantai yra naudojami profilaktiškai, pagal instrukciją.
Daugiafunkcinės chloro tabletės.
Ilgalaikiam dezinfekavimui, skaidrinimui ir dumblių naikinimui baseine.Vienoje tabletėje chloras,flokuliantas,algicidas. Daugiafunkcinis chloras, tai paprastesnis būdas prižiūrėti baseino vandenį.
Be chloro.
Aktyvus deguonis, tai alternatyva vandens dezinfekcijai vietoj chloro. Aktyvus deguonis, tai produktas be chloro! Jei baseinas nėra intensyviai naudojamas, tuomet šis produktas bus veiksmingas. Kartas nuo karto, į 1-2 mėnesius, profilaktiškai rekomenduojama atlikti vandens "šoką" su greito veikimo chloru.
Testavimo priemonės.
Testavimo tabletės,nustato baseino vandens rūgščių/šarmų pusiausvyrą ir laisvo chloro koncentraciją vandenyje. DPD tabletės skirtos chlorui, RED ph nustatymui, DPD4 aktyviam deguoniui.
Valikliai.
Valikliai baseinui, skirti valyti sunkiems organiniams teršalams nuo baseinų paviršiaus.

 

Plačiau